kredyt na 500 +

Z pozoru wydawać by się mogło, że na wszelkie kredyty i pożyczki decydujemy się wyłącznie w fatalnej sytuacji finansowej. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ dopiero w momencie, kiedy jesteśmy względnie pewni swojej sytuacji finansowej i wiemy, że poradzimy sobie ze spłatą zadłużenia, jesteśmy skłonni zdecydować się zaciągnąć zobowiązanie.

Zdarza się jednak, że kredyt potrzebny jest osobom, które nie mają stałego zatrudnienia lub ich dochód nie zapewnia im wystarczającej zdolności kredytowej. Pojawiają się więc na przykład takie pytania, jak: który bank da kredyt na 500+?

Który bank da kredyt na 500+? Jak 500 plus wpływa na zdolność kredytową?

Program socjalny, jakim jest Rodzina 500+ w dużej mierze zmienił sytuację finansową wśród polskich rodzin. Uzyskały one ogromne wsparcie, dzięki któremu zapewniają lepszy byt dzieciom i całej rodzinie. Obecnie nawet rodziny, w którym jest tylko jedno dziecko, mogą korzystać z programu. Jest to łatwy i przystępny sposób na zdobycie dodatkowych środków na oszczędności dziecka czy na jego bieżące utrzymanie, by wyrównać jego szanse na tle rówieśników.

Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujesz więcej gotówki? Czy dostaniesz kredyt na 500 plus? Warto wiedzieć takie rzeczy, w razie nagłej potrzeby finansowej, żeby orientować się, co można  wpisywać do dochodów przy składaniu wniosku o kredyt.

Generalnie świadczenie 500 plus nie jest uznawane za główne źródło dochodu przez bank, stąd tez jeśli jest to nasz jedyny wpływ, możemy niestety spotkać się z decyzją odmowną. Niemniej jednak nie oznacza to, że 500+ w ogóle nie przydaje się przy wnioskowaniu o kredyt. Ważna jest tu bowiem zdolność kredytowa, która daje bankowi gwarancję, że dłużnik będzie w stanie spłacać kolejne raty zaciągniętego kredytu.

Zdolność kredytowa jest obliczana na bazie stałych dochodów z legalnego źródła, w tym przede wszystkim z umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Bank może więc wziąć pod uwagę 500 plus, aczkolwiek w momencie, kiedy okres kredytowania nie będzie dłuższy niż przewidywany czas pobierania świadczenia.

500 plus a kredyt hipoteczny i gotówkowy — który bank da kredyt na 500+?

Według Komisji Nadzoru Finansowego świadczenie 500+ otrzymywane regularnie, przy założeniu, że będzie wpływać ono na konto jeszcze przez wiele kolejnych lat (np. gdy dziecko jest małe), może stanowić element miesięcznego budżetu domowego. W związku z tym banki powinny brać pod uwagę środki pochodzące z tego programu.

Przy tym warto zaznaczyć, że w przypadku kredytu hipotecznego nie ma to większego znaczenia, ponieważ okres spłaty jest tu z reguły o wiele dłuższy aniżeli okres, przez który będziemy pobierać jeszcze 500 plus. Jeśli natomiast chodzi o zależność 500 plus a kredyt gotówkowy, tu sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ świadczenie to znacząco wpływa na zdolność kredytową. Możesz więc przeznaczyć 500 plus na kredyt gotówkowy, a w zasadzie na jego spłatę.

Który bank da kredyt 500+? Jak wygląda świadczenie 500 plus w oczach banku?

Wiele banków przy decyzji dotyczącej kredytu nie bierze pod uwagę pieniędzy pochodzących z programu 500+. mBank i PKO BP nie wliczają tego świadczenia do zdolności kredytowej. Zastanawiając się, gdzie dostanę kredyt na 500+, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możesz zaświadczyć inne, legalne źródła dochodu. Na przykład ING Bank Śląski oraz BNP Paribas czy Citi Handlowy uwzględniają te środki i uznają je za dodatkowy dochód, ale pod pewnymi warunkami – że okres kredytowania nie będzie przekraczał 36 miesięcy, a dziecko w tym czasie nie zdąży ukończyć 18 roku życia.

Jeśli jednak zastanawiasz się, czy dostaniesz kredyt na 500+, nie posiadając jednocześnie żadnego innego dochodu to musisz wiedzieć, że odpowiedź banku zawsze będzie negatywna. Kwestia ta wygląda inaczej w przypadku firm udzielających pożyczek, ponieważ one z reguły nie potrzebują zaświadczeń o dochodach. Świadczenie 500 plus w takiej sytuacji byłoby dodatkowym atutem. Jest to więc pewne rozwiązanie, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że pożyczka jest droższa w spłacie aniżeli kredyt.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *